Energetika.cz .:. Vše, co chcete vědět o energii, ale bojíte se zeptat...

Mapa portálu RSS Databáze firem Hestia Reklama Provozovatel

EnergoblogSOLNET - Projekt mezinárodního doktorského studia v oboru Solární vytápění a chlazení

15.2.2006

SOLNET - Projekt mezinárodního doktorského studia v oboru Solární vytápění a chlazeníV září roku 2006 začíná první mezinárodní projekt koordinovaného doktorského studia a výzkumu v oblasti Solárního vytápění a chlazení s názvem SOLNET (zkrácený název pro Solární síť). Jde o evropský projekt v rámci 6. rámcového programu „Marie Curie Actions - Human Resources and Mobility Project for Early Stage Training“ určený pro začínající doktorandy. V současné době probíhá přihlašování zájemců o doktorské studium na některé z vybraných evropských univerzitách. Česká Republika je zapojena do projektu skupinou vedenou doc. Brožem na Ústavu techniky prostředí Fakulty strojní ČVUT v Praze.Projekt SOLNET sdružuje devět univerzitních výzkumných skupin ze sedmi různých evropských zemí a šest komerčních společností. Společným cílem výzkumných aktivit v rámci sítě je položit základy nové generace energeticky a ekonomicky efektivních soustav pro kombinované vytápění a chlazení budov.


Stručná charakteristika projektu SOLNET:  • Nabídka tříletých stipendií placených z rozpočtu projektu na některé ze spolupracujících univerzit v zahraničí
  • Doktorandi mají možnost v rámci studia získat znalosti a zkušenosti od předních evropských odborníků
  • Dvouleté výukové kurzy budou nabízeny nejen studentům zapojeným do projektu, ale také ostatním doktorandům z oboru.
  • V rámci sítě bude předloženo 10 doktorských prací v oblasti Solárního vytápění a chlazení.
  • Do výzkumu a výuky v rámci sítě SOLNET budou zapojeni i doktorandi již aktivní v oblasti výzkumu
  • Studijní materiály připravené v rámci kurzů budou veřejně přístupné.

V současné době probíhá přihlášování do výběrového řízení na pozice doktorandů v rámci projektu. Ukončení výběrového řízení je 1. května 2006. Přihlášky a formuláře jsou k dispozici na webovské stránce projektu SOLNET:
http://www.uni-kassel.de/fb15/ite/solar/solnet

Na základě předběžných přihlášek bude vybráno 10 studentů, kteří budou 3 roky financováni z rozpočtu projektu (stipendium, cestovné). Doktorské studium a výzkum v rámci
SOLNET začíná v září roku 2006. Projekt oficiálně končí v roce 2010.


Přidat názor

Diskuse


Zaslat odkaz na tuto sekci přátelům...

Zpět Zpět na přední stranu

Doporučujeme
Komerční sdělení
Náš e-shop

Energetické služby pro renovace rezidenčních budov v soukromém vlastnictví - Inovace a příležitosti

obrázek - Energetické služby pro renovace rezidenčních budov v soukromém vlastnictví - Inovace a příležitosti Cílem studie je pomoci vzniknout novým energetickým službám pro renovace budov.
Renovační potenciál rezidenčních budov, a s tím související úspora primárně energetických zdrojů, není v ČR ani zdaleka využíván. Doposud bylo renovováno asi 25 % rodinných a 40 % stávajících bytových domů, přičemž jde jak o dílčí renovace, tak o méně časté komplexní (hluboké) renovace. Přibližně 10 % českých domácností je ohroženo energetickou chudobou, tj. jedná se o takové domácnosti, které vydávají více jak 20 % svých celkových příjmů na energetické náklady domácnosti .
Klíčem ke vzniku a úspěchu energetické služby je zužitkovat motivační faktory pro renovace a pokrýt klíčové protirenovační bariéry.
Pokud nemá energetická služba zahrnovat pouze vysokopříjmové klienty, má být skutečně určena k velkému tržnímu zásahu, pak musí efektivně nabídnout zároveň kofinancování z půjčky. Inspirací pro podnikatelské subjekty jsou různé modely úspěšných stávajících energetických služeb v ČR nebo přenos zahraničních modelů do ČR.

Zobrazit všechny publikace

Nejčtenější
Komerční sdělení

Energetika.cz 2017 © Všechna práva vyhrazena Provozovatelem toho serveru je Ekowatt.

Původní Webdesign & engine navrhl TrPe - Lucifer.czPřestavba a správa LMsoft