Energetika.cz .:. Vše, co chcete vědět o energii, ale bojíte se zeptat...

Mapa portálu RSS Databáze firem Hestia Reklama Provozovatel

EnergoblogVznikla Česká rada pro šetrné budovy

29.9.2009

15. září 2009 vznikla Česká rada pro šetrné budovy, která podporuje výstavbu budov šetrných k životnímu prostředí. Cílem sdružení je především vzdělávání profesionálů i široké veřejnosti v oblasti environmentálně šetrného stavění a vývoj certifikace pro komplexní hodnocení budov. Rada chce také spolupracovat se světovou sítí World Green Building Council, která sdružuje obdobně smýšlející organizace po celém světě. Slavnostní založení proběhlo v nově otevřené Národní technické knihovně, která se řadí k nejmladším šetrným budovám v ČR. EkoWATT je jedním ze zakládajících členů rady.

"Komplexní šetrnost budov zahrnuje zejména finanční úspory, rozumné využívání zdrojů (energií, vody, materiálu), ohledy na životní prostředí a citlivý přístup k lidskému zdraví,“ říká předseda Ira S. Rubenstein.

Zákládajícími členy CZGBC je 13 firem působících v ČR: Atrea, Autodesk, Cigler Marani Architects, Českomoravský cement, Edwards and Zuck International, EkoWATT CZ, Gardiner&Theobald, JRD, Schneider Electric, Sekyra Group, Skanska, Traficon a ZumTobel Lighting.

Odkaz: Česká rada pro šetrné budovy

Odkaz: Ekolist: Co chce změnit Česká rada pro šetrné budovy

Přidat názor

Diskuse


 

Zaslat odkaz na tuto sekci přátelům...

Zpět Zpět na přední stranu

Doporučujeme
Komerční sdělení
Náš e-shop

Kvalita vzduchu v zařízeních sociálních služeb

Jaké je klima v domovech a pobytových zařízeních? Pohodu, vlídnost a přátelskost prostředí měřit neumíme. Víme však, že vzduch v místnostech, kde lidé dlouhodobě pobývají, by měl mít nějaké parametry. Chceme-li mít zdravé prostředí, je vhodné zajímat se o kvalitu vzduchu.
Článek shrnuje výsledky měření, která EkoWATT prováděl v několika sociálních zařízeních. Vždy šlo o domovy s trvalým pobytem dospělých klientů.

Zobrazit všechny publikace

Nejčtenější
Komerční sdělení

Energetika.cz 2019 © Všechna práva vyhrazena Provozovatelem toho serveru je Ekowatt.

Původní Webdesign & engine navrhl TrPe - Lucifer.czPřestavba a správa LMsoft