Energetika.cz .:. Vše, co chcete vědět o energii, ale bojíte se zeptat...

Mapa portálu RSS Databáze firem Hestia Reklama Provozovatel

EnergoblogDotační program EkoEnergie pro MVE a podnikatele otevřen!

EkoWATT

5.5.2012

Dotační program EkoEnergie pro MVE a podnikatele otevřen!

V květnu je možno požádat o dotaci na úspory energie v průmyslu. Dotace může činit až 50 % tzv. uznatelných nákladů.

Dále lze požádat o dotaci na MVE, což je zřejmě jediný zdroj obnovitelé energie, který není pokládán za problematický. Dotace může činit až 30 % tzv. uznatelných nákladů. Mezi ně patří nákup pozemků a staveb, inženýrská činnost a další investiční výdaje.

Kritéria výběru zohledňují mimo jiné měrné investiční náklady na snížení emisí CO2 a ekonomiku projektu. To znamená, že projekt by neměl být příliš drahý; pokud však budou naopak investiční náklady příliš nízké, bude zbytečně nízká i dotace. Náklady je proto třeba stanovit velmi pečlivě. Současně je nutno realisticky určit úspory energií (u MVE výrobu elektřiny), resp. úsporu CO2 – jinak hrozí problémy při vyhodnocování již hotového projektu.

EkoWATT má dlouholeté zkušenosti s en. audity pro průmyslové podniky, MVE i jiné OZE. Zájemcům o dotaci pomůže stanovit parametry projektu tak, aby byly optimální. Máte-li zájem, kontaktujte nás na info@ekowatt.cz

Podrobnosti o programu EkoEnergie zde: http://www.czechinvest.org/eko-energie-vyzva-iii-prodlouzeni

Přidat názor

Diskuse


 

Zaslat odkaz na tuto sekci přátelům...

Zpět Zpět na přední stranu

Doporučujeme
Komerční sdělení
Náš e-shop

Energetické služby pro renovace rezidenčních budov v soukromém vlastnictví - Inovace a příležitosti

obrázek - Energetické služby pro renovace rezidenčních budov v soukromém vlastnictví - Inovace a příležitosti Cílem studie je pomoci vzniknout novým energetickým službám pro renovace budov.
Renovační potenciál rezidenčních budov, a s tím související úspora primárně energetických zdrojů, není v ČR ani zdaleka využíván. Doposud bylo renovováno asi 25 % rodinných a 40 % stávajících bytových domů, přičemž jde jak o dílčí renovace, tak o méně časté komplexní (hluboké) renovace. Přibližně 10 % českých domácností je ohroženo energetickou chudobou, tj. jedná se o takové domácnosti, které vydávají více jak 20 % svých celkových příjmů na energetické náklady domácnosti .
Klíčem ke vzniku a úspěchu energetické služby je zužitkovat motivační faktory pro renovace a pokrýt klíčové protirenovační bariéry.
Pokud nemá energetická služba zahrnovat pouze vysokopříjmové klienty, má být skutečně určena k velkému tržnímu zásahu, pak musí efektivně nabídnout zároveň kofinancování z půjčky. Inspirací pro podnikatelské subjekty jsou různé modely úspěšných stávajících energetických služeb v ČR nebo přenos zahraničních modelů do ČR.

Zobrazit všechny publikace

Nejčtenější
Komerční sdělení

Energetika.cz 2017 © Všechna práva vyhrazena Provozovatelem toho serveru je Ekowatt.

Původní Webdesign & engine navrhl TrPe - Lucifer.czPřestavba a správa LMsoft