Energetika.cz .:. Vše, co chcete vědět o energii, ale bojíte se zeptat...

Mapa portálu RSS Databáze firem Hestia Reklama Provozovatel

EnergoblogZastoupení produktů PV*SOL a T*SOL už i pro ČR a SR

13.10.2010

Projektanti solárních systémů se konečně dočkali…

Programy T*Sol a PV*Sol pomáhají již dvacet let zájemcům o úspory energie po celém světě při návrhu solárních systémů. Nedávno byl rozšířen prodej tohoto softwaru i do České republiky, na Slovensko a do Polska. Projektanti, architekti, energetičtí poradci, výrobci, ale i montážní firmy si pomocí tohoto softwaru mohou sami jednoduše navrhnout zapojení jednotlivých prvků solárního systému od konkrétních výrobců, posoudit zapojení a vypočítat investiční náklady a úspory, které jim využití solární energie přinese.

Ustanovením výhradního zástupce pro ČR a SR a PL s sebou přináší také výhodu snazšího přístupu k zákaznické podpoře, která komunikuje česky, což je jistě zejména pro zákazníky z ČR a SR příjemnější.

Do výpočtu solárních systémů vstupuje řada proměnných faktorů, především intenzita solárního záření v jednotlivých lokalitách v průběhu roku. Bez simulačního softwaru, který pracuje s těmito proměnnými daty, lze provést pouze velmi přibližný výpočet. Pokud ovšem chceme získat přesnější výsledky za velmi krátkou dobu, je použití softwaru nezbytné.

T*Sol slouží k návrhu a optimalizaci solárních termických systémů k přípravě teplé vody, vytápění v objektech a ohřev vody v bazénech. Využijí ho montážní firmy a topenáři například pro výpočet optimálního počtu solárních kolektorů a velikosti akumulační nádrže. Energetičtí poradci využijí výsledky energetické bilance objektu při použití solárního systému na objektu a ihned tak vidí, jakou úsporu solární systém na daném objektu přinese.

PV*Sol je pomocníkem při návrhu fotovoltaických elektráren jakékoliv velikosti. Projektanti a montážní firmy mohou například pomocí vizualizace v tomto programu ukázat svým zákazníkům, jak se změní vzhled jejich střechy na rodinném domě po instalaci fotovoltaických panelů a jednoduše spočítají optimální zapojení jednotlivých komponent s uvážením vlivu stínění a konkrétního rozmístění panelů. Součástí výstupu je například množství produkované energie za rok a ekonomická analýza investice. Pomocí programu PV*Sol je možné také posoudit velké instalace fotovoltaických elektráren využívající systém Zelených bonusů nebo kombinaci Zelených bonusů a prodeje za výkupní cenu.

Více informací o těchto produktech najdete na www.solarsoftware.cz.

Přidat názor

Diskuse


Marek Čuta13.10.2010
Dobrý den, to jsem netušil. Jak už je to dlouho? Používám T*SOL už druhým rokem a ackoliv se dá do ovládání časem proniknout, už jsem 2x potřeboval radu a jelikož německy ani anglicky nevládnu valně, byla domluva složitá. Česká podpora tedy potěší! Uvažoval jsem i o pořízení základu PV*SOLu, ale právě obavy ze špatné domluvy mne odrazovaly - přeci jen jsou ty technické věci kolem trochu složitější. Bohužel ať klikám jak chci, tak mi ten odkaz na www.solarsoftware.cz nefunguje :(
Reagovat na příspěvek

Zaslat odkaz na tuto sekci přátelům...

Zpět Zpět na přední stranu

Doporučujeme
Komerční sdělení
Náš e-shop

Energetický management pro energetické manažery ve školství a sociálních službách

obrázek - Energetický management pro energetické manažery ve školství a sociálních službách Publikace je určena správcům budov a energetických hospodářství v sociálních službách, školách a dalších budovách v majetku obcí. Stručným a jednoduchým způsobem poskytuje návod, jak sledovat a vyhodnocovat spotřeby energií a návody, jak zamezit zbytečným spotřebám a tedy i zbytečným výdajům na energie, kde a jak hledat provozní úspory.

Zobrazit všechny publikace

Nejčtenější
Komerční sdělení

Energetika.cz 2024 © Všechna práva vyhrazena Provozovatelem toho serveru je Ekowatt.

Původní Webdesign & engine navrhl TrPe - Lucifer.czPřestavba a správa LMsoft