Energetika.cz .:. Vše, co chcete vědět o energii, ale bojíte se zeptat...

Mapa portálu RSS Databáze firem Hestia Reklama Provozovatel

EnergoblogZelená úsporám se otevírá i menším investicím

12.8.2009

Ministerstvo životního prostředí 10. 8. 2009 zveřejnilo úpravu podmínek programu Zelená úsporám, která zpřístupní dotace širšímu okruhu žadatelů.

V oblasti zateplování rodinných a nepanelových bytových domů byla vypuštěna podmínka požadující kombinaci několika opatření najednou. Nově lze tedy zažádat o dotaci na jakékoli úsporné opatření jednotlivě (výměna oken, zateplení střechy, zateplení podlahy apod.) za předpokladu dosažení kvalitativních kritérií a požadované úspory roční měrné potřeby tepla o minimálně 20 %. Zároveň byla zvýšena dotační podpora v oblasti celkového zateplení objektu.

Nově bude poskytována také dotace na nezbytné energetické posouzení domu a na vypracování projektu realizace energetických úspor a instalaci obnovitelných zdrojů.

Žádosti na základě nových podmínek bude přijímat Státní fond životního prostředí spolu s partnerskými bankami od 17. srpna 2009.


Přehled změn v programu Zelená úsporám na jdete v Informačním listu MŽP. Nové podrobné podmínky budou zveřejněny na stránkách programu Zelená úsporám.


Přidat názor

Diskuse


 

Zaslat odkaz na tuto sekci přátelům...

Zpět Zpět na přední stranu

Doporučujeme
Komerční sdělení
Náš e-shop

Energetický management pro energetické manažery ve školství a sociálních službách

obrázek - Energetický management pro energetické manažery ve školství a sociálních službách Publikace je určena správcům budov a energetických hospodářství v sociálních službách, školách a dalších budovách v majetku obcí. Stručným a jednoduchým způsobem poskytuje návod, jak sledovat a vyhodnocovat spotřeby energií a návody, jak zamezit zbytečným spotřebám a tedy i zbytečným výdajům na energie, kde a jak hledat provozní úspory.

Zobrazit všechny publikace

Nejčtenější
Komerční sdělení

Energetika.cz 2024 © Všechna práva vyhrazena Provozovatelem toho serveru je Ekowatt.

Původní Webdesign & engine navrhl TrPe - Lucifer.czPřestavba a správa LMsoft