Energetika.cz .:. Vše, co chcete vědět o energii, ale bojíte se zeptat...

Mapa portálu RSS Databáze firem Hestia Reklama Provozovatel

Vítejte

Portál Energetika si klade za cíl zprostředkovávat informace v přehledné a snadno
dosažitelné podobě, jak laické tak odborné veřejnosti.

Aktuality


Japonská MHI vyvíjí jaderný reaktor s rozšířenými bezpečnostními prvky

Mitsubishi Heavy Industries (MHI) dokončila koncepční návrh pokročilého tlakovodního reaktoru SRZ-1200. Jedná se o reaktor vyvinutý čtyřmi japonskými organizacemi a je navržený tak, aby splňoval rozšířené bezpečnostní standardy japonského dozorného orgánu. Zkratka reaktoru SRZ je odvozena z anglických slov Supreme safety (nejvyšší bezpečnost) a Sustainability (udržitelnost), Resilience (odolnost) a Zero-carbon emissions (nulové emise uhlíku).

Celý text článku na oEnergetice.cz 1. 10. 2022

Větrné a solární elektrárny měly loni poprvé více než 10% podíl na globální výrobě elektřiny

Globální výroba elektřiny z větrných a solárních elektráren dosáhla loni téměř 3 000 TWh a tvořila tak 10,5 % z celkové produkce elektřiny. Ještě před 10 lety přitom uvedené zdroje neměly na globální výrobě elektřiny ani 1% podíl. Vyplývá to z dat zveřejněných výzkumníky z BloombergNEF (BNEF).

Celý text článku na oEnergetice.cz 1. 10. 2022

Ministři EU schválili přerozdělování zisků v energetice a plán úspor elektřiny

Brusel 30. září (zpravodaj ČTK) – Členské země Evropské unie se ve snaze zmírnit dopady aktuální energetické krize dohodly na snižování spotřeby elektřiny ve špičce a zdanění mimořádných zisků elektráren a dodavatelů fosilních paliv. Peníze odebrané energetickým společnostem plánují využívat na podporu zranitelných skupin obyvatel a podniků nebo na financování úsporných opatření.

Celý text článku na oEnergetice.cz 30. 9. 2022

Habeck: Úspěch v rozvoji větrných elektráren závisí na spolkových zemích

Dosažení německých ambiciózních cílů v oblasti rozvoje větrných elektráren bude do velké míry záviset na vynaloženém úsilí jednotlivých spolkových zemí. Současné tempo rozvoje těchto zdrojů je přitom v některých státech neakceptovatelné. Podle zahraničního serveru Clean Energy Wire to začátkem tohoto týdne uvedl německý ministr hospodářství a ochrany klimatu Robert Habeck.

Celý text článku na oEnergetice.cz 30. 9. 2022

Další


Energoblog


Přemýšlíte o koupi novostavby rodinného domu na klíč? V rámci bezplatné konzultace EKIS můžete vybraný objekt zkonzultovat s nezávislým odborníkem.

Přemýšlíte o koupi novostavby rodinného domu na klíč? V rámci bezplatné konzultace EKIS můžete vybraný objekt zkonzultovat s nezávislým odborníkem. Můžete konzultovat zateplení obálky budovy ale samozřejmě také technické systémy a možné energetické úspory v objektu. Objekty na klíč nemusí být vždy na první pohled tak výhodné, jak se možná zdají. Každá dodatečná změna v projetku s sebou přináší finanční náklady navíc, ale výhodou může být snížení budoucích provozních nákladů. I s tímto Vám můžeme pordit na bezplatné konzultaci.

Kontakt na energetickou poradnu EKIS EkoWATT 5. 11. 2021

Víte, jakou platnost má energetický audit Vašeho podniku? Kdy jste povinni nechat si vypracovat nový audit?

Víte, jakou platnost má energetický audit Vašeho podniku? Kdy jste povinni nechat si vypracovat nový audit? Potřebuje poradit ohledně energetického management a ušetřit tak finanční prostředky? Domluvte si nezávaznou konzultaci a my Vám vše rádi vysvětlíme.

Kontakt na energetickou poradnu EKIS EkoWATT 26. 10. 2021

Jste projektantem nové administrativní budovy nebo rezidenční výstavby? Chcete se dozvědět více o nové definici budovy s téměř nulovou spotřebou energie, která přijde v platnost v lednu 2022?

Jste projektantem nové administrativní budovy nebo rezidenční výstavby? Víte co stanovuje vyhláška č.264/2020 Sb. o energetické náročnosti budov, která mluví o parametrech NZEB II? Chcete se dozvědět více o nové definici budovy s téměř nulovou spotřebou energie, která přijde v platnost v lednu 2022? Na co se jako architekti a projektanti budete muset připravit a čemu se vyvarovat? Jaký vliv bude mít na váš projekt změna referenční budovy a aktualizace faktorů primární energie? I s těmito otázkami se na nás můžete obrátit. Rádi Vám nabídneme poradenství už ve fázi DUR nebo v případě architektonických studií.

Kontakt na energetickou poradnu EKIS EkoWATT 20. 10. 2021

Plánujete v bytovém domě provést výměnu oken za nová tepelněizolační, zateplení obvodových stěn nebo zateplení střechy?

Plánujete v bytovém domě provést výměnu oken za nová tepelněizolační, zateplení obvodových stěn nebo zateplení střechy? Na tato opatření můžete získat dotaci z programu Nová zelená úsporám. Přijďte se s námi poradit, co je potřeba pro dosažení dotace, jaké konstrukce je vhodné zateplit nebo jaké parametry výplní zvolit.

Kontakt na energetickou poradnu EKIS EkoWATT 16. 9. 2021

Další


Zaslat odkaz na tuto sekci přátelům...

Doporučujeme
Komerční sdělení
Náš e-shop

Výstavba energeticky úsporného domu pohledem odborníků

obrázek - Výstavba energeticky úsporného domu pohledem odborníků Infolist shrnuje pohledy jednotlivých odborných profesí při stavbě energeticky úsporného domu - pohled architekta, projektanta, energetického experta, projektanta vytápění a vzduchotechniky a technického dozoru.

Zobrazit všechny publikace

Nejčtenější
Komerční sdělení

Energetika.cz 2022 © Všechna práva vyhrazena Provozovatelem toho serveru je Ekowatt.

Původní Webdesign & engine navrhl TrPe - Lucifer.czPřestavba a správa LMsoft