Energetika.cz .:. Vše, co chcete vědět o energii, ale bojíte se zeptat...

Mapa portálu RSS Databáze firem Hestia Reklama Provozovatel

EnergoblogVznikla Česká rada pro šetrné budovy

29.9.2009

15. září 2009 vznikla Česká rada pro šetrné budovy, která podporuje výstavbu budov šetrných k životnímu prostředí. Cílem sdružení je především vzdělávání profesionálů i široké veřejnosti v oblasti environmentálně šetrného stavění a vývoj certifikace pro komplexní hodnocení budov. Rada chce také spolupracovat se světovou sítí World Green Building Council, která sdružuje obdobně smýšlející organizace po celém světě. Slavnostní založení proběhlo v nově otevřené Národní technické knihovně, která se řadí k nejmladším šetrným budovám v ČR. EkoWATT je jedním ze zakládajících členů rady.

"Komplexní šetrnost budov zahrnuje zejména finanční úspory, rozumné využívání zdrojů (energií, vody, materiálu), ohledy na životní prostředí a citlivý přístup k lidskému zdraví,“ říká předseda Ira S. Rubenstein.

Zákládajícími členy CZGBC je 13 firem působících v ČR: Atrea, Autodesk, Cigler Marani Architects, Českomoravský cement, Edwards and Zuck International, EkoWATT CZ, Gardiner&Theobald, JRD, Schneider Electric, Sekyra Group, Skanska, Traficon a ZumTobel Lighting.

Odkaz: Česká rada pro šetrné budovy

Odkaz: Ekolist: Co chce změnit Česká rada pro šetrné budovy

Přidat názor

Diskuse


 

Zaslat odkaz na tuto sekci přátelům...

Zpět Zpět na přední stranu

Doporučujeme
Komerční sdělení
Náš e-shop

Výstavba energeticky úsporného domu pohledem odborníků

obrázek - Výstavba energeticky úsporného domu pohledem odborníků Infolist shrnuje pohledy jednotlivých odborných profesí při stavbě energeticky úsporného domu - pohled architekta, projektanta, energetického experta, projektanta vytápění a vzduchotechniky a technického dozoru.

Zobrazit všechny publikace

Nejčtenější
Komerční sdělení

Energetika.cz 2023 © Všechna práva vyhrazena Provozovatelem toho serveru je Ekowatt.

Původní Webdesign & engine navrhl TrPe - Lucifer.czPřestavba a správa LMsoft